Schody z kamienia naturalnego

Schody stanowią integralną część budynku, a ich wybór nie należy do najłatwiejszych. Powinny być one bowiem dostosowane do stylu całego budynku, a w przypadku wewnętrznych schodów do aranżacji domu. Ponadto muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom, wygodną eksploatację, powinny być także dostosowane do natężenia ruchu, a także sprawdzać się w naszych rodzimych warunkach atmosferycznych w przypadku schodów prowadzących do drzwi wejściowych. Biorąc pod uwagę wszystkie te parametry, schody z kamienia naturalnego są optymalnym wyborem. Dlaczego stopnie kamienne z granitu strzegomskiego są tak dobrym rozwiązaniem?

Stopnie kamienne z granitu strzegomskiego

Schody kamienne wykonane z granitu strzegomskiego to element wykończenia domu, który wyróżnia się dużą wytrzymałością. Wynika ona z naturalnych właściwości granitu ze Strzegomia. Jest on niezwykle odporny na oddziaływanie sił zewnętrznych, na zarysowaniu i duże ciężary. Dzięki temu z powodzeniem może być wykorzystywany do produkcji stopni kamiennych, zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Stopnie kamienne z granitu strzegomskie doskonale znoszą panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Nie groźne im upały, mrozy i deszcze, które niestety niszczą gres, jakim niekiedy wykańczane są betonowe schody. Dlatego to właśnie schody kamienne zalecane są do wykończenia schodów na zewnątrz, a ze względów na antypoślizgowe właściwości polecamy stopnie kamienne z płomieniowanego granitu na zewnątrz oraz schody kamienne z polerowanego lub szlifowanego granitu do wnętrza domu.

Stylowe schody kamienne z granitu i konglomeratu

Schody kamienne cieszą się ogromną popularnością ze względu na wytrzymałość, jaką się wyróżniają. Dla inwestorów bardzo duże znaczenie ma także prezencja, a ta w przypadku stopni kamiennych z granitu jest wyśmienita. Piękne, stylowe schody z kamienia bez trudu można dostosować do aranżacji wnętrz i stylu, w jakim wybudowany jest budynek. Możliwe jest to dzięki zróżnicowanej ofercie kolorystycznej, która obejmuje granit od ciemnego, eleganckiego antracytu, przez ciepłe jego kolory, po jasne, bardzo stylowe odcienie.

Usługi kamieniarskie, jakie oferujemy naszym klientom, obejmują przygotowanie stopni kamiennych na wymiar z wybranego przez klienta surowca. W naszej ofercie dostępne są schody kamienne z granitu, ale także z piaskowca, z łupku bazaltowego, a także z konglomeratu. Zwiększając nasz asortyment, odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku i oczekiwania inwestorów, którzy coraz chętniej sięgają po rozwiązania, dotychczas mniej popularne.

Od wielu lat specjalizujemy się w pracach w granicie strzegomskim, którego złoża znajdują się w pobliżu naszej firmy. Dzięki temu oprócz schodów kamiennych, wykonujemy także parapety z granitu, blaty granitowe i inne produkty ze strzegomskiego granitu oraz konglomeratu. Wszystkie nasze produkty zamówisz w sklepie internetowym.