Cokoliki

Cokoły to element wykończeniowy schodów i podłogi, którego nie można pominąć ani na terapie projektu, ani na etapie realizacji. Cokoliki zakrywają szczelinę dylatacyjną – pełnią więc funkcję ozdobną. Równie ważna jest także funkcja ochronna cokolików granitowych. To właśnie dzięki nim najniższa część ściany chroniona jest przed zabrudzeniami. Jest to istotne zarówno w przypadku cokolików stosowanych zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Cokoły na zewnątrz chronią ściany budynku przed błotem i innymi zabrudzeniami, a przy okazji pozwalają zasłonić niedociągnięcia w wykończeniu elewacji, jeśli takie miały miejsce. Z kolei cokoliki wewnątrz budynku chronią dolną część ściany przez zabrudzeniami i otarciami. Niekiedy wykorzystuje się je także do ukrycia okablowania. Cokoliki granitowe sprawdzają się doskonale w każdej z tych ról.

Cokoliki granitowe odporne na mrozy i wilgoć

Cokoły z granitu wyróżniają się znakomitą odpornością na niełatwe w naszej szerokości geograficznej warunki atmosferyczne, ścieranie oraz zabrudzenia. Z tego względu to właśnie po granit strzegomski sięgają inwestorzy, którym zależy nie tylko na znakomitej prezencji wykończenia wnętrz i elewacji, ale także na trwałości i wysokiej żywotności. Cokoły granitowe doskonale znoszą mrozy i odwilże, a także śnieg i deszcz, dlatego są one najlepszym wyborem na zewnątrz budynków. Właściwości granitu sprawiają jednak, że inwestorzy chętnie sięgają po nie również w przypadki wykończenia wnętrz. Cokoły z granitu są szczególnie dobrym wyborem w przypadku inwestycji publicznych i miejsc o dużym natężeniu ruchu pieszego, jednak z powodzeniem wpisują się w aranżację domów prywatnych – przede wszystkim tam, gdzie zastosowano inne elementy wykończeniowe z granitu.

Cokoły z granitu – duży wybór kolorystyki

W naszej ofercie dostępne są cokoliki granitowe w różnorodnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy inwestor z łatwością dobierze barwę cokołów do koloru podłogi, schodów i ścian. Zachęcamy także do skorzystania z naszej oferty na schody z kamienia, a dopełnieniem całej aranżacji będą parapety z granitu – w obu przypadkach z powodzeniem zastosujesz je wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów!